Ефтино сам закачување на ѕидови за есен Совршено за изнајмувачи

Овде е прекрасна есен, со типични топли бои и опаѓање на температурата. Без разлика дали сакате или не, сигурно нема да ја пропуштите можноста да го преуредите вашиот дом, што не секогаш значи скап нов мебел. Едноставното поставување на нови перници за фрлање и менување на декорот на ѕидот најверојатно ќе ја промени играта во целокупниот изглед. И ако ти, како мене, си тесен буџет за реновирање на внатрешна декорација, тогаш ова упатство е само совршен помошник.

Комплет за ѕидни виси Fall Leaf6

Лисјата доаѓаат под рака овој месец, само прошетајте во шумата и ќе најдете многу бои како мојата. Земете калливи типови и форми и донесете ги дома со вас. Лоцирајте област во вашиот дом каде што сте имале висечка рамка за слика или дури и обичен ѕид што отсекогаш сте сакале да го персонализирате. Овој туторијал е исто така совршен ако изнајмувате, бидејќи е апсолутно безопасен за структурата на ѕидовите. Скокни го туторијалот со нас, читај понатаму и креирај ја есенската ѕидна закачалка.

Материјали за закачување есенски лисја:

  • разни лисја
  • четка
  • светло сина акрилна боја
  • лента за нокти (бела и златна)
  • ножиците
  • веши лента

Чекор по чекор инструкции за правење:

Есенски листови за виси на ѕидови

Чекор 1: Направете го вашиот дизајн

Започнете со одлучување како ќе изгледа вашата суспензија; бидејќи најдов главно 2 типа лисја, решив да ги оставам поголемите и портокаловите во центарот, а помалите и потемните да ги ставам на страните. Експериментирајте со различни опции за групирање додека не сте задоволни со изгледот.

Групи за виси на ѕидови од есенски лисја

Чекор 2: насликајте ги листовите

Насликајте ги сите краеви на листовите со светло сина боја, обидувајќи се да направите права линија. Ако листовите се нерамни или завиткани, можеби ќе треба да ги насликате и на задната страна.

Мурал на есенски лист

Чекор 3: Декоративна линија

Следно, решив да ги завршам малите листови со декоративна линија на бела лента за нокти.

Бела линија есенски лист ѕид Виси

Чекор 4: Поголеми лисја

Поголемите листови имаат многу повеќе простор за украсување, па решив да додадам 2 златни линии со централна бела. Златото е секогаш добра идеја.

Златна линија есенски лист ѕид Виси

Чекор 5: Висат

Кога ќе завршите, закачете ги на ѕидот со лицето надолу како што е прикажано на сликата. Користете две линии на лента за ваши поставени дијагонално за да ги држите на место.

Комплет за ѕидни виси Fall Leaf2

Добра игра! Мислам дека резултатот е многу инспиративен и додава убав есенски акцент на дизајнот на ентериерот. Можете исто така да одлучите да ги обесувате во различни дезени или да направите форма на V или венец: можностите се бесконечни!

Комплет за ѕидни виси Fall Leaf5

Комплет за ѕидни виси Fall Leaf2

Комплет за ѕидни виси есенски лисја4

Есенски сет за виси на ѕид 8

Комплет за ѕидни виси есенски лисја3

Комплет за ѕидни виси Fall Leaf7

Комплет за ѕидни виси Fall Leaf1

Есенски сет за виси на ѕид 9

Поврзани Мислења

Оставете коментар